News / 28 Nëntor 2023, 13:30

Dua Lipa nuk harron origjinën, bën urimin e veçantë në shqip për Festën e Pavarësisë

Dua Lipa nuk harron origjinën, bën urimin e veçantë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, sigurisht që nuk mund të harronte festën e rëndësishme të Pavarësisë së Shqipërisë, ashtu siç nuk ka harruar asnjherë të shpreh krenarinë në botë për rrënjët e saj.

Dua Lipa nuk harron origjinën, bën urimin e veçantë
Sot përmes një postimi në rrjetet e saj sociale, Dua ka uruar Shqipërinë dhe shqiptarët për 111 vjetorin e Pavarësisë. Krahas disa fotove të flamurit kuqezi, ylli i muzikës botërore shkruan: "Gëzuar Ditën e Pavarësisë".

Dua Lipa nuk harron origjinën, bën urimin e veçantë

Dua ka përzgjedhur të postojë edhe një foto kur ajo mori nënshtetësinë shqiptare, një vit më parë. Në 110-vjetorin e Pavarësisë, një vit më parë Dua performoi në sheshin ‘Skëndërbej’, ku mbylli edhe turin ‘Future Nostalgia’.

Dua Lipa nuk harron origjinën, bën urimin e veçantë

Dua Lipa nuk harron origjinën, bën urimin e veçantë

Horoskop