Astroliving / 29 Nëntor 2023, 10:09

Shigjetari, miqësia dhe marrëdhëniet; Me kë shkon më shumë kjo shenjë?

Shigjetari, miqësia dhe marrëdhëniet; Me kë shkon më

Ah dashuria! Por edhe miqësia dhe çdo lloj marrëdhënieje tjetër që përjetoni gjatë jetës tuaj dhe që ju pëlqen apo jo, mund të kushtëzohet nga yjet dhe shenja juaj e horoskopit. Sepse, pavarësisht tërheqjes dhe afiniteteve të supozuara, ka disa shenja që përputhen më mirë me të tjerat. Edhe në rastin e atyre që duken më aventurierë dhe të hapur ndaj gjërave të reja si Shigjetari.

Shenja e tretë e zjarrit e zodiakut pas Dashit dhe Luanit, e cila përfshin të gjithë ata që kanë lindur nga 23 nëntori deri më 21 dhjetor dhe që ndajnë një prirje të fortë për të udhëtuar, zbuluar dhe përjetuar të papriturat. Njerëz të pajisur me pozitivitet dhe optimizëm, që priren të mos dekurajohen nga vështirësitë, por që në të njëjtën kohë mund të jenë jo tamam diplomatikë dhe herë-herë të prirur ndaj sipërfaqësisë dhe naivitetit.

Por cilat janë, pra, shenjat që shkojnë më mirë me mbretin e muajve që po përjetojmë, Shigjetarin, dhe me të cilat kjo shenjë mund të krijojë një marrëdhënie të qëndrueshme?

Si i përjeton marrëdhëniet shenja e Shigjetarit?

Siç u përmend, dhe siç u ndodh në fakt të gjithëve, pavarësisht ditës/muajit/vitit të lindjes, kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, edhe Shigjetari arrin të krijojë marrëdhënie të një harmonie dhe afiniteti të madh ose, përkundrazi, marrëdhënie që nuk shkojnë larg. Sikur të kishte pengesa që thjesht nuk duan të zhduken, duke rrezikuar mundësinë e të jetuarit të një marrëdhënieje, pavarësisht nga natyra e saj.

A është i gjithë faji i yjeve? Natyrisht që jo, secili prej nesh, në fakt, ka preferenca dhe qëndrime që varen nga karakteri, përvoja, etj. Por sigurisht që ka aspekte që rrjedhin drejtpërdrejt nga yjet dhe shenja e përkatësisë dhe që ndikojnë në marrëdhëniet tona. Në rastin e Shigjetarit, për shembull, gjithçka mund të thuhet përveç se ai nuk është një shok besnik dhe i sinqertë, gjithmonë i pranishëm dhe me një dashamirësi ngjitëse. Karakteristika të shkëlqyera për të krijuar miqësi të forta dhe marrëdhënie unike.

Dhe dashuria?

Të lindurit në shenjën e Shigjetarit janë shumë të mirë në artin e joshjes dhe bërjes për vete të të tjerëve dhe kënaqen duke e shfaqur atë edhe për shkak të natyrës së tyre përgjithësisht të pavarur. Natyrë që qetësohet duke u shndërruar në besnikëri dhe vëmendje sapo bien në dashuri. Duke u bërë shoqëruesit e përsosur, plot dashuri dhe respekt për ata që kanë përballë (dhe gjithashtu xhelozi). Por me cilat shenja të zodiakut Shigjetari mund të krijojë një marrëdhënie vërtet paqësore, përmbushëse që arrin të kënaqë natyrën e të dyja palëve?

Çfarë e tërheq një Shigjetar

Një marrëdhënie me Shigjetarin, duhet thënë se është kërkuese. Të lindurit në këtë shenjë të Zodiakut, në fakt, janë njerëz dinamikë, gjithmonë në lëvizje dhe të animuar nga kurioziteti i madh. Të qëndrosh në hap me ta nuk është e lehtë. Shigjetarët tërhiqen nga njerëz po aq aktivë që duan aventurat dhe udhëtimet. Ata duan njerëz që janë të talentuar, të shkëlqyer dhe stimulues. Për të tërhequr një Shigjetar, duhet të jeni të ndritshëm, argëtues dhe… alergjik ndaj divanit!

Shigjetari mashkull i dashuruar

Kur mashkulli Shigjetar bie në dashuri, shenjat janë të pagabueshme: ai do t’i kushtojë kohë personit që e bën të humbasë mendjen, duke hequr dorë nga një pjesë e asaj lirie që është si oksigjeni për të. Për më tepër, ai do të krijojë një dialog të vazhdueshëm me partneren e tij, shpeshherë introspektiv, duke respektuar gjithmonë hapësirën e saj. Mashkulli Shigjetar nuk është xheloz dhe kur gjen personin e duhur, e lë mënjanë ‘libertinizmin’ duke u betuar për besnikëri absolute ndaj të dashurës.

Partneri ideal i gruas Shigjetar

Gruaja Shigjetar tërhiqet nga njerëz të hareshëm, pozitivë dhe optimistë, ashtu si ato. Mashkulli ideal për femrat e shenjës nuk e pëlqen monotoninë, duke preferuar emocionet intensive. Për më tepër, gruaja Shigjetar është shumë autonome, ndaj ka nevojë për një partner që i lë hapësirë, ​​pa e bërë të ndihet e mbyllur. E pasionuar dhe e zjarrtë, ajo ka nevojë për një burrë që plotëson dëshirat e saj, përfshirë ato seksuale.

Afinitetet seksuale të Shigjetarit

Dhe duke folur për seksin, cilat janë afinitetet e Shigjetarit në shtrat? Kjo shenjë duhet të stimulohet mbi të gjitha mendërisht, madje edhe më parë se sa fizikisht. Marrëveshja, pra, lind jashtë çarçafëve. Kreativ dhe i sjellshëm, i dashuri i kësaj shenje zhvillon një afinitet të fortë me partnerët që e përjetojnë seksin pa tabu, në mënyrë lozonjare dhe spontane. Ata kërkojnë njerëz që, si ata, janë të hapur dhe të lirë, pa komplekse dhe që e përjetojnë seksualitetin me pasion.

Shigjetari dhe Dashi

Sigurisht me Dashin, gjithashtu një shenjë zjarri dhe, për këtë arsye, një kombinim perfekt. Dy shenja me personalitet të fortë. Kurioz, aktiv, i pasionuar, gjithmonë në kërkim të ideve të reja. Dhe për këtë arsye me një mundësi të madhe për të qenë në gjendje të ndajnë interesat dhe pasionet pa pasur nevojë të përballen kurrë me situata ngërçi ose mërzie.

Luani dhe Shigjetari

Mund të ndodhë që kombinimi i shenjave të zjarrit të jetë i pakrahasueshëm, por nëse Shigjetari dhe Luani takohen, ajo që lind është një marrëdhënie shpërthyese. Dy shenja perfekte për njëra-tjetrën, të dominuara nga pasioni që vendosin në gjithçka dhe në çdo marrëdhënie që përjetojnë, nga miqësia te dashuria.

Nëse për të parët, pra, pikat e forta janë gjallëria e lindur dhe prirja për lëvizje, zbulim dhe të qenit dinamik (cilësi perfekte për një miqësi plot argëtim), kur bëhet fjalë për dashurinë mes Luanit dhe Shigjetarit, do të duhet të jeni të mirë në matjen e pasionit dhe dëshirës tuaj për të shkëlqyer. Duke krijuar një marrëdhënieje të drejtë, të ekuilibruar dhe solide.

Marrëdhënia me Peshoren

Dhe nëse po flasim për ekuilibër, çfarë shenje më të mirë se Peshorja? Dhe, në fakt, mund të krijohen marrëdhënie vërtet të veçanta dhe të plota midis kësaj shenje dhe Shigjetarit tonë të dashur. Të dy dashamirës të gjërave të bukura dhe të çmuara, plotësojnë njëri-tjetrin duke vlerësuar aspektet e diversitetit që i karakterizojnë.

Peshorja priret ta dojë me të vërtetë anën aventureske të Shigjetarit dhe ta lërë veten të bjerë në dashuri, ndërsa Shigjetari adhuron prirjen e lindur të Peshores për drejtësi dhe aftësinë e saj për ta befasuar atë gjithmonë. Me pak fjalë, dy shenja që kombinohen mirë me njëra-tjetrën. Dhe e cila, për sa kohë që nuk e teproni me xhelozinë (Peshorja si shenjë e ajrit priret shumë drejt lirisë), mund të jetë vërtet një dashuri e përsosur. Në çdo lloj marrëdhënieje.

Shigjetari dhe Binjakët

E njëjta gjë mund të thuhet për marrëdhënien mes Shigjetarit dhe një tjetër shenje të ajrit, Binjakëve. Dy shenja në dukje të kundërta, por që, në vend të kësaj, pikërisht për shkak të natyrës udhëtuese dhe kurioze të Shigjetarit, mund të shkojnë shumë mirë.

Gjithmonë në kërkim të stimujve të rinj, këto dy shenja janë perfekte për të përjetuar miqësi të mrekullueshme. Në emër të aventurës dhe dëshirës për të eksploruar botë të reja. Dhe në dashuri? Natyra e paqëndrueshme e Binjakëve mund të mos përputhet shumë me atë të Shigjetarit, super pasionant dhe xheloz. Por siç thuhet, kurrë mos thuaj kurrë!

Lindur nën të njëjtat yje

Dhe çfarë mund të themi, atëherë, për takimin me fat mes dy njerëzve të lindur nën të njëjtat yje? E njëjta natyrë, e njëjta prirje për aventurë, zbulim, kuriozitet dhe gjallëri. Një përzierje absolutisht perfekte. Natyrisht nëse ndani të njëjtat interesa dhe pasione. Përndryshe, bindja e shpirtit tuaj për të rënë dakord mund të jetë mjaft e ndërlikuar. Ashtu si të menaxhosh një marrëdhënie dashurie.

Një përzierje e pasionit dhe xhelozisë, e cila, nëse kalibrohet mirë, mund të çojë në një marrëdhënie vërtet të pashembullt, plot lumturi, por që nëse menaxhohet keq do ta bëjë të pamundur. Me pak fjalë, si për çdo gjë të suksesshme, duhet pak përpjekje.

Çfarë mund të themi, mundësitë e krijimit të marrëdhënieve të veçanta dhe të qëndrueshme miqësie dhe/ose dashurie janë vërtet të shumta për shenjën e Shigjetarit. Gjithë çfarë ju duhet të bëni është të hidheni në zbulimin e njohurive të reja dhe ta jetoni atë plotësisht, ditë pas dite. Duke zbuluar me kalimin e kohës se në çfarë mund të shndërrohen./Bota.al

Horoskop