Modë / 2 Dhjetor 2023, 17:28

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6 mënyrat për të kombinuar kapelen "Bucket"

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

Bota e modës ndahet mes fansave të mëdhenj të kapeleve dhe atyre që thjesht nuk i pëlqejnë. Megjithatë, duhet pranuar se kapelet japin një hijeshi të veçantë dhe kryejnë funksione të ndryshme në varësi të formës së tyre. Për Vjeshtën Dimër 2023/2024, kapela më në modë është kapela e peshkatarit, ose siç e quajnë anglezët, kapela "Bucket".

Këtu janë gjashtë kombinime të këtyre kapelave që mund t'i kopjoni menjëherë.

1.Kapela e peshkatarit e zgjedhur në nuancat e vjeshtës është e përsosur për t'u kombinuar mme xhinse të gjera dhe golf. Kombinimi perfekt me pallto lëkure, elegante dhe "e përjetshme".

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

2.Njëlloj si Gigi Hadid, kapelen e peshkatarit mund ta zgjidhni të verdhë dhe prej leshi dhe ta kombinoni me xhinse cargo dhe atlete kafe. E gjithë kjo mund të përshtatet me një xhaketë në ngjyrë pastel oversize.

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

3.ABC e kapelës "Bucket" është kur ajo vishet në një mënyrë elegante dhe me klas. Zgjidheni së bashku me një pallto të gjatë të zezë dhe jakë të bardhë, me pantallona të bardha dhe çizme të zeza.

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

4.Me ngjyra, tekstura dhe kombinime të papritura për një look me një kapele "Bucket" prej gëzofi.  Ajo është e veshur me një këmishë blu kobalt dhe pantallona, ​​një xhaketë sportive dhe një çantë Fendi të mbuluar me teminat maxi. Po, çanta Fendi është thelbësore.

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

5.Për të përballuar edhe dimrat më të ashpër: kapela "Bucket" është zgjedhur në vinyl të zi, dhe kombinohet me një pamje hiper chic. Fund deri tek gjuri dhe çizme të zeza lëkure të shoqëruara me një nga çantat më ikonike të Maison Givenchy.

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

6.Midis thekëve dhe artikujve prej lëkure, kjo pamje mbetet manuali se si të vishni një kapele "Bucket" për Vjeshtën Dimër 2023/2024. Xhaketë lëkure dhe fund midi, për t'u veshur me çizme me platformë dhe të gjata.

Aksesori më në modë për këtë dimër, 6

Horoskop