Modë / 19 Janar 2024, 19:46

Louis Vuitton nxjerr në shitje çantën 3 mijë dollarëshe, për të marrë bukën me vete

Louis Vuitton nxjerr në shitje çantën 3 mijë

Louis Vuitton, në bashkëpunim me Pharrell Williams, së fundmi lançoi një çantë të nivelit të lartë me çmim 3,130 dollarë.

Kjo pjesë unike e modës, që i ngjan një çante klasike prej letre që mbart një sanduiç, është bërë nga lëkura e lopës dhe përmban mbishkrimin ikonik Louis Vuitton.

Ajo u lançua më 4 janar, ekskluzivisht në dyqanin pop-up të markës në West Hollywood, ndërsa në pasarela u shfaq verën që shkoi.

Louis Vuitton nxjerr në shitje çantën 3 mijë

Çanta ka ngjyrën dhe detajet klasike të markës, ku përfshihet edhe cilësia më e mirë e lëkurës, por nuk mbahet si një çantë e zakonshme.

Kjo nuk është hera e parë që LV i vjen kaq pranë përditshmërisë me stilin e çantave. Në 2007-ën, u publikua koleksioni i çantave për pazar që mbanin logon Louis Vuitton.

Horoskop