Astroliving / 11 Shkurt 2024, 12:06

Horoskopi javor nga Paolo Fox, zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për datat 12-18 shkurt

Horoskopi javor nga Paolo Fox, zbuloni çfarë kanë parashikuar

Dashi

Ju që i përkisni shenjës së Dashit do të merrni një lajm të mrekullueshëm këtë javë. Duke filluar nga e shtuna, planeti Venus më në fund do të aktivizohet sërish në favorin tuaj: problemet e dashurisë së kohëve të fundit do të jenë vetëm një kujtim i largët. Marsi gjithashtu bëhet sërish i favorshëm ditën e mërkurë. Do të përjetoni një rikuperim të këndshëm edhe në aspektin fizik dhe do të ndiheni më energjikë. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë me shumë fat, me një Hënë të bukur në shenjë.

Demi

Të dashur Dema, fatkeqësisht këtë javë si Venusi edhe Marsi do të hyjnë në shenjën “armike” të Ujorit.

Për ju do të fillojë një periudhë disi e ndërlikuar, si në aspektin fizik edhe në atë sentimental. Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të gjeni dialogun me partnerin dhe të kuptoni njëri-tjetrin. Provojeni të enjten dhe të premten, kur Hëna e bukur në shenjë do t'ju ndihmojë të shprehni qartë emocionet tuaja.

Binjakët

Të dashur Binjakë, këtë javë planeti Venus do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj! Duke filluar nga e premtja, dashuria do t'ju buzëqeshë përsëri... Nëse muaji janar dhe kjo pjesë e parë e shkurtit kanë vënë në provë jetën tuaj në çift, tani do ta keni më të lehtë të kuptoni njëri-tjetrin dhe të komunikoni me partnerin. Për beqarët mund të vijnë takime interesante! Synoni gjithçka në ditët e Hënës me fat: të shtunën dhe të dielën.

Gaforrja

Ju që i përkisni shenjës së Gaforres, më në fund do të merrni frymë të lehtësuar. Duke filluar nga kjo javë, si planeti Venus ashtu edhe planeti Mars nuk do të jenë më kundërshtarë të shenjës suaj. Pak nga pak do të mund të rikuperoheni në aspektin psikofizik. Edhe në dashuri do të gjeni pak qetësi, pas një periudhe që ishte pa dyshim sfiduese për ju. Të enjten dhe të premten do të keni një Hënë të bukur me fat për t'ju mbështetur. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë terse.

Luani

Të dashur Luanë, këtë javë fatkeqësisht si planeti Venus ashtu edhe planeti Mërkur do të kthehen në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj. Nuk do të jetë një periudhë e lehtë, veçanërisht në nivelin sentimental. Tensionet e fjetura prej kohësh mund të shfaqen në çift dhe të çojnë, në raste ekstreme, deri në ndarje… Në vendin e punës mund të ndiheni të lodhur dhe të përjetoni një moment bllokimi. Ditën e shtunë dhe të diel Hëna në shenjë do t’ju sjellë fat.

Virgjëresha

Ju që i përkisni shenjës së Virgjëreshës, fillimi i javës do t’ju gjejë nervozë, për shkak të Hënës në prapavijë. Megjithatë, ditën e enjte dhe të premte, Hëna do t’ju sjellë fat në aspektin e ndjenjave. Në lidhje me punën mund të merrni disa lajme të mira. Jupiteri ju mbështet dhe ju ndihmon të realizoni një projekt të rëndësishëm, ndërsa Saturni në pozicion të pafavorshëm sigurisht që do t’ju mundojë...

Peshorja

Peshore të dashura, planeti Venus dhe planeti Mars janë më në fund aktivë në favorin tuaj këtë javë. Keni përjetuar një janar rraskapitës dhe pjesën e parë të shkurtit, por tashmë nuk do të mungojnë kënaqësitë e mëdha, sidomos në fushën e ndjenjave. Kushdo që ka përjetuar një moment krize me partnerin do të rizbulojë dialogun dhe qetësinë në çift. Marsi, nga ana e tij, premton një rikuperim të mirë të energjisë!

Akrepi

Të dashur Akrepa, fatkeqësisht këtë javë planeti Venus dhe planeti Mars do të bëjnë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju sjellë një dozë të mirë stresi dhe pak më shumë dhembje zemre në ditët në vijim... Bëni kujdes të enjten dhe të premten, kur Hëna në prapavijë rrezikon t'ju bëjë të ndiheni plotësisht të dobët. Megjithatë, e hëna do të jetë dita më me fat e javës, falë Hënës mike që do t’ju mbështetë.

Shigjetari

Të dashur Shigjetarë, Venusi dhe Marsi do të hyjnë në shenjën e Ujorit këtë javë, gati për t’ju ​​sjellë shumë lajme të mira, veçanërisht në fushën e ndjenjave! Duke filluar nga e premtja, në fakt, ditët tuaja do të jenë të ngjyrosura me pasion dhe beqarët mund të përjetojnë aventura emocionuese... Kujdes, megjithatë, nga Hëna e pafavorshme të shtunën dhe të dielën, e cila mund të sjellë disa pengesa.

Bricjapi

Të dashur Bricjapë, këtë javë si planeti Venus edhe planeti Mars do të braktisin shenjën tuaj, por sigurisht që nuk do t'ju lënë të pakënaqur... Shumë prej jush do ta kenë marrë tashmë lajmin e mirë që prisnit, për të tjerët do të nuk do të vonojë të vijë! Jupiteri ju mbron dhe ju ndihmon të arrini qëllimet tuaja. Ditët më me fat të javës, me një Hënë të bukur, të favorshme, do të jenë e enjtja dhe e premtja.

Ujori

Të dashur Ujorë, koha juaj ka ardhur! Këtë javë si planeti Venus ashtu edhe planeti Mars do të arrijnë Diellin dhe Mërkurin, të cilët janë tashmë në shenjën tuaj. Nuk do të mungojnë lajmet e mira, si në sferën emocionale ashtu dhe në atë profesionale. Dashuria ju buzëqesh: për beqarët mund të vijë personi i duhur, ndërsa ata që janë çift prej kohësh do të bëjnë plane për të ardhmen... Të shtunën dhe të dielën Hëna do të ndikojë për mirë në shenjën tuaj.

Peshqit

 Të dashur Peshq, java juaj fillon bukur së bashku me Hënën e favorshme në shenjë, e cila do t'ju sjellë fat. Hëna do t’ju sjellë sërish fat edhe të enjten dhe të premten, kur mund të merrni lajme të mira apo kënaqësi në lidhje me punën... Ditët e tensionuara, nga ana tjetër, janë ato të së shtunës dhe të dielës, me Hënën në pozicion të pafavorshëm, që mund të ndikojë në humorin tuaj dhe do të shkaktojë debate me partnerin…

 

Horoskop