Astroliving / 18 Shkurt 2024, 09:31

Horoskopi sot, 18 shkurt 2024

Horoskopi sot, 18 shkurt 2024


Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Gjatë të së dielës shumë prej jush do të zbuloni ndjenjat tuaja. Do të keni më shumë energji për sferën e dashurisë, diçka që i ka munguar krejtësisht vitin e kaluar do jetë këtë vitë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Të dielen mos mendoni më për të shkuarën. Këto ditë ndiheni pak të pakënaqur falë një krize të vogël edhe ata që po përjetojnë një fazë pozitive mund të mendojnë se duan t'i përkushtohen më shumë familjes dhe të qëndrojnë më shumë në shtëpi.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Të dielen për ju pritet një rënie e humorit, shumë angazhime ose shumë mendime. Periudha e veçantë për ata që kanë pasur vështirësi në punë. Do të jetë gjithashtu një periudhë e vështirë për ata që duhet të rishikojnë disa zgjedhje në nivel kompanie.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Të dielen fundjavë e mrekullueshme kur bëhet fjalë për dashurinë. Ata që nuk janë të dashuruar së shpejti mund të bëhen të tillë dhe ata që janë të tillë mund të përjetojnë sërish momente pasioni. Fundjava do të jetë e dobishme edhe për ata që kanë pasur probleme në punë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Të dielen disa prej jush mund të dëshirojnë të jenë vetëm për të mos pasur shoqëri të keqe. Zemrat e vetmuara nuk kanë ndërmend të bien në dashuri, por deri në fund të marsit disa mund të ndryshojnë mendje.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Të dielen po kaloni një fundjavë të qetë. Dikush do të jetë i shqetësuar ose do të dëshirojë të nisë një grindje. Nëse jeni në një krizë dashurie, yjet ju këshillojnë të bëni durim dhe të prisni që gjithçka të zgjidhet vetë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Të dielen nëse duhet të diskutoni çështje të rëndësishme me një pjesëtar të familjes, bëjeni sa më shpejt të jetë e mundur. Ditët në vijim do të jenë vendimtare për ata që punojnë të pavarur. Kënaqësi të mëdha do të vijnë nga mesi i marsit. E kaluara tani po ju largohet, ju po i shikoni gjërat në këndvështrimin e duhur.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Të dielen në këtë periudhë yjet po ju buzëqeshin, ju jeni një referencë e mirë edhe për ata që ju rrethojnë. Shumë prej jush janë të fortë, por problemet dhe angazhimet që keni janë të shumta dhe priren t'ju mërzitin. Tani jeni në gjendje të forconi referencat në dashuri dhe miqësi.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Të dielen do të jeni në sy në ditët në vijim. Ndoshta dikush ju ka zhgënjyer ose një projekt që kishit në gatishmëri do të dështojë. Prandaj, për orët në vijim tregohuni të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Të dielen fundjava që po përjetoni do jetë interesante për ju. Ata që kishin përjetuar një periudhë krize në punë tani janë më të bindur për atë që bëjnë. Kujdes nga çdo shqetësim që mund të shfaqet gjatë ditës.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Të dielen ata që kanë biznesin e tyre nuk do të duhet të izolohen. Gjatë orëve në vijim do të ketë shumë shpërblime. Por mbani në mend se është ende një kohë e ndjeshme për para apo çështje ligjore. Takimet janë të favorizuara.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Të dielen tani jeni më i disponueshëm për ata që ju rrethojnë dhe në përgjithësi edhe më optimistë. Prej disa kohësh e keni dashur edhe më shumë njëri-tjetrin. Kjo gjithashtu do të ketë një ndikim pozitiv në shëndetin tuaj mendor dhe fizik dhe në punë.

Horoskop