Modë / 8 Prill 2024, 17:15

Nallanet e famshme prej druri rikthehen fuqishëm në modë, 4 mënyra si t'i vishni gjatë këtij sezoni

 

Nallanet e famshme prej druri rikthehen fuqishëm në modë, 4
Nga fshati holandez tek pasarelat. Nallanet kanë bërë një rrugë të gjatë në botën e modës. Nallanet legjendare prej druri kanë lindur si këpucë pune dhe me kalimin e kohës janë bërë një këpucë mjaft moderne.

Ato u bënë të njohura në Amerikë në vitet 1950 falë Dr. William Scholl - themeluesi i markës së këpucëve me të njëjtin emër, i cili revolucionarizoi dizajnin, duke i bërë ato më të thjeshta dhe më të përshtatshme.

Nga emblemë e lirisë dhe rebelimit gjatë revolucionit të modës në vitet '60, u rikthyen në vitet '90 duke u veshur nga ikonat më me ndikim të stilit në ato vite, si Sarah Jessica Parker te Alexa Chung. Subjekt i rishikimeve të pafundme nga markat dhe shtëpitë e modës, këto këpucë vazhdojnë të vendosin tendencat dhe nuk duken aspak sikur do të zhduken ndonjëherë nga tregu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Blanca Miró Scrimieri (@blancamiro)

Shihni modelet e reja Pranverë Verë 2024 për t'i besuar: me taka të larta ose të ulëta, të dizajnuara me kopsa dhe detaje të tjera, në gështenjë apo në një version me ngjyra, propozimet e mëposhtme janë një tundim i papërmbajtshëm për të apasionuarit ndaj modës.

Ku të filloni? Hidhini një sy 4 kombinime të mrekullueshme, të thjeshta për t'u përsëritur dhe rezistente ndaj rrëshqitjeve.

Me xhinse dhe bluzë me lule

Nallanet e famshme prej druri rikthehen fuqishëm në modë, 4

Kombinimi i nallaneve me xhinse të gjera është gjithmonë një ide e mië. Kombinimi perfekt është me një bluzë me lule hippie chic dhe një çantë "kovë" me ngjyra të ndezura.

Me një minifund dhe një triko të thurur gërshet

Nallanet e famshme prej druri rikthehen fuqishëm në modë, 4
Nëse - si ne - ju jeni adhurues i stilit preppy, ja një ide look-u që duhet patjetër ta provoni: vishni një palë nallane me taka të ulëta - një alternativë e lezetshme për mokasinat klasike - të cilat i kemi shoqëruar me një fundpantallon dhe triko të thurur. Detaji shtesë, çorapet.

Me një xhaketë klasike sportive dhe pantallona të gjera të lehta

Nallanet e famshme prej druri rikthehen fuqishëm në modë, 4

Kombinimi më magjepsës dhe i sofistikuar me nallanet? Ai me një xhaketë sportive klasike, pantallona palazzo (të gjera dhe prej pëlhure të lehtë) dhe një bluzë. Një veshje ideale për mesin e sezonit, për t'u dukur bukur kudo.

Me një fustan dhe një çantë të vogël, në kontrast

Nallanet e famshme prej druri rikthehen fuqishëm në modë, 4

Frudat, palat dhe dekoret mbeten një domosdoshmëri për verën. Dhe ato shkojnë shumë mirë me nallanet. Këtë e dëshmon edhe kjo veshje e përbërë nga një minifustan me fruda dhe nallane me pjesën e sipërme të zezë. Shtoni një çantë me dizajn gjeometrike, një palë syze me korniza ovale me efekt breshkash dhe voilà, pamja ka përfunduar!

 

Horoskop