Pushime verore 18 Nëntor 2015

Vendet ku mund të shkoni vetëm me një mjet lundrues

Pushime verore

vera

Vera është ndër stinët më të preferuara. Ngrohtë, diell, plazh, netë të gjata, aktivitetet duket sikur nuk kanë fund dhe dita nuk mbaron. Kushdo dëshiron të arratiset nga rutina e punës dhe ato pushime të jenë gjëja më e mirë, ajo që do të mbajë mend gjithë vitin. Shpesh herë dhe pushimet të duken sikur kthehen në monotoni. Ndonjëherë fiksohemi në një vend dhe aty na ke për 7 vite rresht. Ose e njëjta rutinë, plazh, shtëpi, në darke një gotë dhe kështu deri sa ditët e pushimit mbarojnë. Për diçka ndryshe dhe emocionuese Living do të ju tregojë vendet ku rrotat e një makine nuk shkelin . Vendet “sekrete” të cilat mund t’i vizitoni vetëm me kroçer, anije apo çfarëdo lloji mjeti lundrues.
Navagio, Zakynthos, Greqi

navagio-zakynthos-greece.jpg
Saleccia, Corsica, France

saleccia-corsica-france.jpg

Cala Luna, Golfo di Orosei, Italy

cala-luna-golfo-di-orosei-italy.jpg
Këto janë brigjet më afër Shqipërisë kështu që po e lëm me kaq listën dhe nuk po fusim vende të largëta në brigjet e Amerikës lindore.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor