News / 11 Shkurt 2024, 22:21

Dashuria e rigjetur me Ben Affleck, Jennifer Lopez në emisionin italian: Kam besuar gjithmonë se më priste diçka speciale

Dashuria e rigjetur me Ben Affleck, Jennifer Lopez në emisionin italian:

“Kam ndryshuar tërësisht në 22 vjet (që nga albumi i parë), vërtet besoj se jam rritur në këtë periudhë kohore, ndër të tjera jam bërë nënë dhe në shumë gjëra kam ndryshuar tërësisht. Si grua dhe Si artiste kam menduar gjithmonë se "dashuria ishte gjëja më e rëndësishme, gjithmonë e kam ndjekur dashurinë dhe si qenie njerëzore mendoj se është gjëja më e rëndësishme. Ky album, e gjithë karriera ime është e bazuar në këtë."

Këngëtarja e famshme Jennifer Lopez është e ftuara e Silvia Toffanin në episodin e Verissimo të së dielës më 11 shkurt, dhe dashuria ishte tema qendrore e intervistës, e publikuar me rastin e publikimit të albumit "Kjo jam unë tani".

Dashuria që JLo i tregon prezantueses ka shumë forma: dashuria e nënës së saj që i mësoi vlerën e ëndrrave dhe se asgjë nuk është e pamundur, dashuria për fëmijët e saj që ia ndryshuan këndvështrimin e botës dhe, sigurisht, dashuria për atë që u bë dy herë partneri i saj, Ben Affleck. Një histori që i bëri fansat të ëndërronin shumë, sepse Jennifer dhe Ben e donin njëri-tjetrin, u ndanë, e injoruan njëri-tjetrin për gati njëzet vjet, përpara se të gjenin njëri-tjetrin, të rizbulonin njëri-tjetrin dhe të dashuroheshin sërish.

Dashuria e rigjetur me Ben Affleck, Jennifer Lopez në emisionin italian:

Një dashuri që, tregon Jlo, frymëzoi atë që ajo e përcakton si këngën e saj më personale. Quhet "Nuk shkon askund". Ylli i popit shpjegoi kuptimin e titullit: "Është një gjë shumë personale, dhe kjo është kënga më personale në album. Kur fillova të flisja përsëri me Benin pas 18 vitesh që nuk folëm me njëri-tjetrin, fillimisht e bëmë me anë të emailetve dhe këto emaile përfunduan me këtë formulë që për ne do të thoshte “mos u shqetëso, nuk do të ndodhë më, këtë herë do të qëndrojmë bashkë. U bë një gjë shumë e rëndësishme për mua dhe vendosa të shkruaj një këngë për të”.

Këngëtarja tha se besonte shumë në këtë dashuri të “rikthimit”. “Gjithmonë besoja se kishim diçka të veçantë, isha e sigurt për këtë”, thotë JLo. “Unë besoj në Zot dhe e dija se ai po përgatiste diçka të bukur për ne dhe në këtë rast doli të ishte e vërtetë.”

Me pak fjalë, albumi i ri është plot dashuri, po kështu është edhe jeta e Jennifer Lopez, e cila tregon për Verissimo jetën e dy fëmijëve të saj binjakë: “Kur u bëra nënë gjithçka ndryshoi, kishte një lloj tjetër dashurie. Më ndryshuan krejtësisht, perspektiva e tyre për jetën, unë kam ndryshuar krejtësisht për ta."

Por dashuria e saj e parë, ajo që i dha shtytjen për të kapërcyer botën dhe e mësoi se si të merrte dhe t'u jepte të tjerëve të njëjtën dashuri, ishte ajo e nënës së saj Guadalupe, të cilën këngëtarja portorikane e përshkruan kështu: "Nëna ime ka qenë gjithmonëaty, ishte plot jetë, fjalia e parë e albumit ka të bëjë me sakrificat që nënat duhet të bëjnë për të favorizuar jetën e fëmijëve të tyre, ajo kishte shumë synime por i la mënjanë dhe na inkurajoi shumë, duke na bërë të besojmë se mund të bëhemi ajo që ne donim, që ishte diçka e padëgjuar në atë kohë. Ajo më frymëzoi të dilja, të ndjek ëndrrat e mia. Muzika ishte kaq e rëndësishme për të dhe më dha një dashuri për muzikën dhe kërcimin, gjë që u bë ëndrra ime."/Living

Horoskop