News / 17 Nëntor 2023, 17:57

Endi Demneri me "shqiponjën mbi supe", bën paradën e modës në Miss Universe 2023

Endi Demneri me "shqiponjën mbi supe", bën paradën e

Konkursi Miss Universe është një festë e fituesve të konkurseve globale, duke bashkuar më të mirat për kurorën përfundimtare.

Konkursi i këtij do të zhvillohet të shtunën në El Salvador dhe Miss Universe aktual R’Bonney Gabriel, e cila pretendoi titullin pas një fitoreje të diskutueshme Miss USA, do të kurorëzojë mbretëreshën e re.

Konkurrentet vijnë nga e gjithë bota dhe karriera dhe interesat e tyre janë po aq të ndryshme sa kombësia e tyre.

Endi Demneri është përfaqësuesja e Shqipërisë në “Miss Universe 2023”, e cila është siguruar që gjithë bota ta marrë vesh që ajo vjen nga vendi i shqiponjave.

Modelja bukuroshe ka zgjedhur që në një prej parakalimeve të saj në pasarelën e Miss Universe, të mbajë mb supe Shqiponjën Dykrenare dhe duket më e bukur se kurrë më parë.

Demneri ka publikuar një video në profilin e saj të Instagramit, bashkangjitur të cilit ka shkruar:

“Një nga paradat më të bukura që kam bërë ndonjëhërë në ndonjë konkurs, me emocione të mëdha teksa prezantoja vendin tim në “Miss Universe”. Shumë kënaqësi të jem këtu dhe t’i tregoj botës pak nga kultura jonë. Mirënjohëse se si ky udhëtim nisi në Miss Universe Albani dhe sa larg do shkojmë. Gjithashtu po marr shumë dashuri në Miss Universe”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Endi Demneri (@endidemneri)

Horoskop