News / 30 Nëntor 2023, 18:15

Fansat e akuzuan se ka zbardhur lëkurën, nëna e Beyonce u kthehet ashpër: "Injorantë, jam lodhur nga ju!"

Fansat e akuzuan se ka zbardhur lëkurën, nëna e Beyonce u kthehet

Nëna e këngëtares së njohur Beyonce, Tina Knowles në postimin e saj në rrjetet sociale u përgjigjet atyre që e kritikuan vajzën e saj për paraqitjen e saj në premierën e filmit “Renaissance: A film by Beyonce” të shtunën e kaluar duke komentuar ngjyrën e lëkurës së saj.

Kujtojmë se ylli, i veshur me një fustan Versace të argjendtë dhe një parukë bjonde platini, u kritikua nga përdoruesit e rrjetit se po përpiqej të dukej “e bardhë”.

“Ajo po bën një film të quajtur Rilindja ku e gjithë pamja është e argjendtë me flokë të argjendtë, qilim argjendi dhe veshje argjendi dhe ju budallenj mendon që ajo po përpiqet të zbardhet dhe ta bëjë lëkurën e saj më të bardhë? Tha Knowles. ” Sa e trishtueshme që disa nga njerëzit e saj që po tregohen kaq të trashë dhe xhelozë".

Ajo shprehu gjithashtu zhgënjimin e saj që “disa njerëz…në mediat sociale” injoruan faktin që “të famshëm të talentuar me ngjyrë kanë lyer flokë platin që nga epoka e Etta James”.

” Jam lodhur nga njerëzit që e sulmojnë atë. Sa herë që ajo bën diçka për të cilën ka punuar shumë, është një deklaratë e etikës, talentit dhe elasticitetit të saj të punës. Ju shfaqni xhelozinë, racizmin dhe seksizmin në vend që të festoni suksesin e “motrës” tuaj ose thjesht ta injoroni nëse nuk ju pëlqen….E di që ajo do të zemërohet me mua që e bëj këtë reagim, por jam e lodhur! Përfundoi Knowles.

Sipas Entertainment Weekly, filmi “Renaissance: A film by Beyonce” del në kinema, më 1 dhjetor.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tina Knowles (@mstinaknowles)

Horoskop