News / 22 Shkurt 2024, 12:46

FOTOT/ Zhupa debaton me Kumbaron në oborrin e Kuvendit

FOTOT/ Zhupa debaton me Kumbaron në oborrin e Kuvendit

Seanca plenare e kësaj të enjteje u mbyll për 7 minuta, mes bilbilave, zhurmuesve dhe tensionit në sallë.

Deputetët e opozitës vepruan me të njëjtin skenar si në seancat e fundit, duke krijuar kaos.

Tensioni në sallë u zhvendos në oborrin e Kuvendit, mes ministers Mirela Kumbaro dhe deputetes demokrate, Ina Zhupa, pas miratimit me 74 vota pro të  pr.ligjit për ndërtimin në zonat e mbrojtur.

FOTOT/ Zhupa debaton me Kumbaron në oborrin e Kuvendit

Nga ana tjetër, lëvizja e PDIU për të bashkuar votat me maxhorancën për të kaluar me 77 vita pro marrëveshjen e emigrantëve me Italinë shkaktoi diskutim mes Shpëtim Idrizit, Jorida Tabakut dhe Gazment Bardhit, të cilët u panë duke debatuar në oborr.

FOTOT/ Zhupa debaton me Kumbaron në oborrin e Kuvendit

Horoskop