News / 10 Mars 2023, 14:25

Kate Middleton siç nuk e kemi parë ndonjëherë, pse Princesha mbajti shami në daljen e saj të fundit publike

Kate Middleton siç nuk e kemi parë ndonjëherë, pse

Princi William dhe Kate Middleton kanë lavdëruar komunitetet për mbledhjen e parave për familjet e mbetura të pastreha pas tërmeteve shkatërruese në Turqi dhe Siri. Princi William dhe Kate u takuan me vullnetarë në Qendrën Myslimane Hayes në perëndim të Londrës, ku anëtarët ndihmuan në mbledhjen e më shumë se 25,000 £ pas katastrofës natyrore.

Kate Middleton siç nuk e kemi parë ndonjëherë, pse

Tërmeti me magnitudë 7.8 dhe një pasgoditje me magnitudë 7.5, të dyja ndodhën më 6 shkurt, morën dhjetëra mijëra jetë në Turqinë juglindore dhe Siri dhe shkatërruan mijëra shtëpi dhe ndërtesa.

Kate Middleton siç nuk e kemi parë ndonjëherë, pse

Kate Middleton kishte veshur një fustan të zi me plisa me një pallto dhe shami të qëndisur krem, ndërsa William kishte veshur një këmishë blu dhe xhaketë gri.

Princesha e Uellsit tha: “Është e trishtueshme që ka nevojë për financim, por është e mahnitshme që ka komunitete si ky këtu që mbledhin para.” Çifti u takua edhe me përfaqësues të organizatave bamirëse.

Kate Middleton siç nuk e kemi parë ndonjëherë, pse

Horoskop