News / 22 Shkurt 2024, 10:54

Meri Gjini: Nga 24 shkurti lulëzon ekonomia, qëndroni të gatshëm për ndryshime

Meri Gjini: Nga 24 shkurti lulëzon ekonomia, qëndroni të

Më 24 shkurt 2024, Hëna e Plotë do të jetë në Virgjëreshë, përballë Diellit te Peshqit. Kjo ngjarje astrologjike ju nxit të qëndroni te zgjuar dhe të vetëdijshëm.

“Jemi në një 4 ditësh shumë intensiv. Sot e nisim me Venusin në hyrje të drejtëpërdrejtë me Marsin. Të shtunën kemi një hënë të plotë te vigjëresha. Që është shumë e fortë nga ndjesitë.
Kryesroja e kësaj hënë të plotë, janë çështjet e shëndetit. Nuk nxjerr problematika të reja, por jep zgjidhjen për çështjen e shëndetit. Sot edhe nesër janë dy ditë shumë të mira për prurje, përsa i përket ekonomisë.”-thotë astrologia Meri Gjini.

Dashi
Duhet të përballet me anulim planesh me këtë hënë të plotë. Por ka të bëjë me tepër me familjen dhe bashkëpuntorët

Demi
Hëne e plotë që sjell të papritura, por për mirë. Në raportet personale duhet të kontrollojnë çfarë duan dhe çfarë jo. Ka pasion, por kujdes nga vendimet.

Binjakët
Është një hënë e mirë për të mbyllur pasiguritë. Mos lejoni të tjerët të interferojnë dhe ndikojnë në profesionin tuaj.

Gaforrja
Tendenca për ekzagjerim është goxha e fortë. Mos nxihtoheni në vendime, pasi mund të gaboni. Prisni ditët në vazhdim.

Luani
Venusi ballë për ballë. Të jenë të kujdesshëm në raportet personale me miqtë shokë, mund të ketë konflikte dhe përplasje. Do qartësohen brenda vetes për të mbyllur problematika.

Virgjërsha
Është një hënë shumë e mirë për ta. Shënon fillimin e një periudhe me ritëm të përshpejtuar. Shfrytëzojeni për të zgjidhur problematikat me njerëz në familje apo miqësi të ngushta.

Peshorja
Këtë hënë të plotë ta përdori për tu qartësuar dhe për të marrë vendime për profesionin. Është një hënë që bën të mundur të lëvziin nga rutina.

Akrepi
Mërkuri të peshit i favorizon shumë në mënyrën si do e organizojnë zhvillimin profesional. Do i qartësojë me çfarë janë më të aftë. Por jo me entuziazëm të ekzagjëruar.

Shigjetari
Ngarkesa sjell kjo hënë e plotë. Ngarkesa dhe lodhje emocionale. Për çështjet e punës duhet të kërkojnë ndihmë nga njerëzit e duhur, që i bëjnë të ndihen rehat. Ritmi ndryshon javën e ardhshme.

Bricjapi
Duhet të kontrollojnë gridnjet sot dhe nesër. Hëna e plotë te Virgjëresha i bën të ftohtë apo të ngurtë. Do të duhet që gjykimi të jetë i saktë dhe jo me grindje dhe tendencë.

Ujori
Këmbimet ekonomike janë të mbara sot edhe nesër. Por kujdes në ngatërresa. Hëna e plotë i ndihmon të qartësohen në shëndet dhe profesion.

Peshqit
Kjo hënë e plotë e bën të dal në sipërfaqje shqetësimet e shëndetit, por është një moment shumë i mirë për të gjetur zgjidhje. Mërkuri që vjen nesër, sjell ekzagjërimin, por çdo gjë duhet me metër. Për ekonominë është një periudhë shumë e mirë për të mblehdur borxhet ose prurjet që kanë të mbartuara.

 

Horoskop