News / 17 Shtator 2023, 21:25

Pritet të emocionojë publikun njëlloj si dikur, Elsa Lila jep detajet e para nga koncerti madhështor i datës 1 nëntor

Pritet të emocionojë publikun njëlloj si dikur, Elsa Lila jep

“Finalmente, Elsa” do të jetë koncerti madhështor që këngëtarja shqiptare Elsa Lila do të mbajë më 1 nëntor në Pallatin e Kongreseve. Pas shumë vitesh jashtë Shqipërisë, ikona e këngës së lehtë do të kthehet në vendin ku hodhi hapat e para të karrierës. Në një postim të para pak orëve në Instagram, Elsa ka dhënë disa detaje rreth asaj që pritet të ndodhë së shpejti në kryeqytet.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elsa Lila (@elsalilaofficial)

 

"Ika me shijen e suksesit të “Evitës” sime në festival, për t’u rikthyer sërish në Tiranë, tani në nëntor. Këtë herë, për herë të parë me një koncert të madh, aty në skenën e Pallatit të Kongreseve, nga ku nisi jeta ime artistike. “Finalmente Elsa” i thotë të gjitha: kohën e gjatë që kam pritur, për të ardhur ky moment; punën e madhe që kam bërë deri më sot, për t’u ndjerë kaq gati, për një koncert si ky, që kërkon jo vetëm përkushtimin por dhe pjekurinë e repertorin e duhur artistik. S’do t’ia dilja dot kurrë vetëm, pa bashkëpunëtorët e miqtë e mi artistë, me të cilët kam krijuar, intepretuar e realizuar në gjithë këto vite, projekte unike, interesante e me muzikë të vërtetë. Këtë do të bëjmë edhe në koncertin e 1 nëntorit, në Tiranë. Ju mirëpres që të më jepni zemrën dhe duartokitjet tuaja, siç keni bërë gjithmonë, ndërsa unë ju kam dhënë zërin e shpirtin tim!"-tregon ajo.

Horoskop