News / 17 Shtator 2023, 15:14

Tjetër zjarr në kryeqytet, një banesë përfshihet nga flakët

Tjetër zjarr në kryeqytet, një banesë përfshihet nga

Një tjetër zjarr është shënuar pasën e sotme në kryeqytet, ku një banesë është përfshirë nga flakët.


Zjarri ka rënë në një objekt banimi në rrugën e quajtur "Misto Mame", por tymi është përhapur gjerësisht në zonën e "ombinatit".


Sipas informacioneve paraprake nga policia bëhet me dije se shkak është bërë bombula e gazit në banesën private dhe shërbimet përkatëse kanë arritur mes flakëve të nxjerrin jashtë personat e ndodhur brenda.


Shërbimet e zjarrfikëses dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje për stabilizimin e situatës.

Horoskop