News / 12 Shkurt 2024, 20:14

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e bën aktoren Penelope Cruz të shkëlqejë në tapetin e kuq

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e

Aktorja e njohur Penelope Cruz ishte në ndarjen e çmimeve Goya dhe ka shkëlqyer me pamjen e saj.

Kanë kaluar më shumë se tre dekada që kur Penelope Cruz u nominua për herë të parë për çmimet Goya. Falë rolit të saj në filmin e Bigas Lunës ” Jamon, Jamon ” në vitin 1993, në moshën 18-vjeçare, ajo hyri në hartën botërore të protagonisteve gra.

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e

Më 10 shkurt, ajo ishte sërish në Spanjën e Filmit Awards në Valladolid, jo si e nominuar, por këtë herë për të dhënë një çmim. Penelope, tri herë fituesja e “Cabezón” tërhoqi vëmendjen me një fustan Chanel me lule.

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e


Fustani i gjatë Chanel ishte i qëndisur me trëndafila dhe luleshtrydhe në tonet e zeza, rozë dhe blu, me një fund prej tyli të zi, pjesë e koleksionit Haute Couture Vjeshtë-Dimër 2023/24. Për këtë fustan u deshën 1,260 orë punë dhe rreth 367,000 elementë për t’u krijuar.

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e

U deshën 1260 orë që të krijohej, fustani magjepsës e

Horoskop