Kuzhina / 21 Shkurt 2022, 10:44

Sallata e famshme e Jennifer Aniston në serialin “Friends” po bëhet virale në rrjet; Ja receta sekrete

Sallata e famshme e Jennifer Aniston në serialin “Friends” po

Sallata e famshme e Jennifer Aniston në serialin “Friends” është bërë virale në TikTok. Aktorja 53-vjeçare konsumonte të njëjtën sallatë çdo ditë gjatë xhirimeve ku ajo njihej në rolin e saj si Rachel Greene. Kjo sallatë ka qëndruar e njëjta për dhjetë vjet, çdo ditë, i njëjti kombinim i barishteve, perimeve dhe drithërave.

Ja receta:

Sallata e famshme e Jennifer Aniston në serialin “Friends” po

3,5 gota grurë bollgur të gatuar

2-3 kastraveca të vogla të copëtuara

1/2 filxhan majdanoz të grirë

1/2 filxhan nenexhik të copëtuar

1/3 filxhan qepë të kuqe të copëtuar

1/2 filxhan fëstëkë të copëtuar

1  kanaçe qiqra, të kulluara dhe të shpëlara (mund të piqen edhe në furrë)

Lëngun e një limoni

1/4 filxhan vaj ulliri ekstra të virgjër

Kripë dhe piper (për shije)

1/2 filxhan fetë buke të thërrmuar

Aniston, 53 vjeç, hante të njëjtën sallatë çdo ditë, për 10 vjet, ndërsa ishte në xhirimet e shfaqjes së njohur botërore, Friends. Sallata është një kombinim i perimeve, drithërave dhe barishteve të mbushura me proteina të larta. Në vitin 2010,  Courtney Cox, 57 vjeç, zbuloi këtë fakt të vogël për Aniston dhe fansat kanë qenë gjithmonë kuriozë.

“Ajo thjesht ka një mënyrë me ushqimin, gjë që e ndihmon vërtet. Sepse nëse do të hani të njëjtën sallatë çdo ditë për 10 vjet, është mirë të jetë një sallatë e mirë, apo jo”, tha Cox për Los Angeles Times.

Me kalimin e viteve, e ashtuquajtura "Sallata Jennifer Anniston" është modifikuar nga fansat e Friends në mbarë botën. Sidoqoftë, një version i recetës ka bërë xhiron e rrjetit në Instagram dhe TikTok, duke e bërë të vështirë të dallosh nëse është vërtet receta e vërtetë dhe origjinale. Aniston u bë e famshme për shkak të rolit të saj në Friends nga viti 1994 deri në 2004. Që atëherë, ajo është shfaqur në filma si; Ne jemi The Millers, Marley & Me, dhe Just Go Ëith It. Pasuria e saj neto vlerësohet të jetë gati 300 milionë dollarë, që nga viti 2022, sipas Celebrity Net Ëorth.

 

 

Horoskop