Kuzhina / 15 Mars 2021, 16:28

Si të përgatisni hap pas hapi sallatën Cezar

Si të përgatisni hap pas hapi sallatën Cezar

Përbërësit: 1 fileto pule, 2 feta bukë të vogla ose 1 e madhe, 200 g sallatë jeshile, 50 g djathë Parmigiano, 2 lugë lëng limon 1 lugë salcë Worcester 2 lugë majonezë Vaj ulliri Kripë Piper Në tigan me pak gjalpë kaurdisim bukën e prerë në kubikë, po aty shtojmë pak vaj edhe skuqim filetën e pulës pasi e kemi marinuar me kripë dhe piper. Vendosim në tas shtresa me sallatë jeshile, bukë të thekur dhe fileto pule. Pregatisim salcën: në tas shtojmë majonezën, lëng limoni, salcën Worchester, parmigianon, kripë dhe piper. Ia hedhim sallatës sipër dhe e shijojmë.

Horoskop