Familja / 5 Prill 2022, 10:55

Si të riktheni zbukurimet e qeramikës në shtëpi

Si të riktheni zbukurimet e qeramikës në shtëpi

Falë Instagramit, frymëzimi i tendencave të arredimit nuk mungon kurrë. Fillimisht kishim mure rozë mijëvjeçare dhe më pas erdhi fiksimi me kadife. Por tani, qeramika po merr të gjithë vëmendjen.

Duke zbukuruar tavolinat tona të kuruara, duke sjellë pak gëzim në enët tona të tavolinës dhe e pranishme në kompozimet tona me lule, qeramika është ebuja e pranverës. Pra, nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të thjeshtë dhe të lirë për t'i dhënë tjetër dimension arredimit të shtëpisë suaj, këtu janë disa truke dhe këshilla si të risillni qeramikën në ambient.

1. Vazo lulesh prej qeramike

Pranvera është kohë e mrekullueshme për të pasur lule të freskëta në shtëpinë tuaj dhe zëvendësimi i vazove aktuale me vazo qeramike, jo vetëm do të rikthejë funksionalitetin e saj por edhe do t'i japë një pamje të re ambientit tuaj.

2. Hiqni filizat tuaja të çuditshme

Nëse në dollapët tuaj të kuzhinës keni vazo qeramike të vjetra, ndoshta edhe të ciflosura, mund t'u riktheni atyre bukurinë duke i lyer me spraj në ngjyrën që përshtatet me pjesën tjetër e duke i vendosur në tavolinë për të zbukuruar ambientet tuaja.

3. Përditësoni pllakat tuaja të kuzhinës

Nëse keni një buxhet më të lartë, mudn të zëvendësoni pllakat aktuale të kuzhinës me pllaka qeramike. Gjëja kryesore këtu është të zgjidhni modele të guximshme pllakash në një ngjyrë të kundërta me pjesën tjetër të kuzhinës, për të bërë më të dukshëm ndryshimin.

4. Ndriçimi

Pavarësisht nëse jetoni në një apartament në papafingo në qytet ose në një vilë fshati, ndriçimi është shpesh çelësi për ta bërë një shtëpi të ndihet e të duket si një shtëpi. Një llambë tavoline qeramike mund të shtojë një faktor të mrekullueshëm në çdo dhomë ndenjeje, veçanërisht ato që mund t'i lyeni me dorë.

5. Metoda "bëje vetë"

Gjëja më e mirë për produktet e qeramikës është se sa më të punuara me dorë dhe të papërsosura të duken pjesët tuaja, aq më mirë. Pra, në vend të kësaj, ju mund të dëshironi të bëni një tenxhere me majë, tas dhe vazo me bimë në shtëpi.

 

 

Horoskop