Ja tendencat e fundit të çantave - Modë
Modë / 22 Dhjetor 2014, 11:32

Ja tendencat e fundit të çantave


Çantat funksionale me rrip të gjatë, u shfaqën pothuajse kudo në pasarela si tendencat më të fundit të modës. Ja pesë çantat që karakterizojnë këto tendenca dhe që janë konsideruar tipike.

 

Çanta "boxy"

Çanta klasike Dior me formën e saj “boxy”, ku spikat një shije femërore dhe elegance. Vjen me një rrip të gjatë rreth trupit si element tipik!

bag1


 

Denim
Nëse nuk keni të ngopur me xhinset Denim, më poshtë paraqitet një çantë e ndikuar prej tyre, me aksesorë nga firma Denim. Kjo çantë e vogël Balenciaga, është e adhurueshme, sepse është ekuilibri i përsosur për çdo rast dhe është mjaft e lëmuar.

bag1


 

Bardh e zi
Kombinimi i të bardhës me të zezën, është trend prej kohësh në veshje, kjo është edhe arsyeja pse do të jetë po aq i pëlqyeshëm edhe në aksesorë. Më pëlqen mënyra, në dukje e vështirë, e kombinimit te kjo çantë, pa qenë tepër “punk”.

 

bag1


 

Argjendi
Kemi parë mjaft gjëra të përfundojnë në holografi kohët e fundit, gjë shumë e mirë kjo, pasi ka një pamje të këndshme.

 

bag1


 

Të stërmëdha
Një tjetër veçori nga Balenciaga! Kjo është ideale nëse e merrni të madhe, por njëkohësisht argëtuese dhe joserioze (mungesa e një rripi e bën të papërshtatshme, ndaj duket argëtuese dhe elegante – edhe pse pak e bezdisshme).

bag1

 

Horoskop