News / 10 Nëntor 2022, 17:52

U largua në moshë të vogël nga Shqipëria: Njihuni me Ana Naqen, sopranon që po korr sukses në të gjithë botën

U largua në moshë të vogël nga Shqipëria: Njihuni me

Ana Naqe është sopranoja shqiptare, e cila po korr sukses jashtë kufijve tanë. Prej vitesh, ajo e ka ndërtuar jetën dhe karrierën në Belgjikë. Aftësia vokale dhe interpretuese e kanë bërë Anën të rrëmbejë zemrat e publikut duke siguruar role të shumta në skenat belge dhe në shtete të tjera, si Spanja, Franca, etj.

Së fundmi artistja u nderua me cmimin “Award Silver Plate” nga festivali i filmit në Milano, “MIFF Awards XXI”. Bëhet fjalë për filmin “Bovary” ku Ana këndoi pjesë nga Lucia di Lammermoor.

U largua në moshë të vogël nga Shqipëria: Njihuni me

E ftuar në emisionin "Ditë pas dite" ajo zbuloi më shumë nga jeta e saj.

U largua në moshë të vogël nga Shqipëria: Njihuni me

U largua në moshë të vogël nga Shqipëria: Njihuni me

Vajza e vogël nga Fieri që studionte për violinë vazhdoi rrugën jashtë vendit në moshën 10- vjeçare dhe mbas audiocioneve të shumta në Belgjikë në jetën e saj hyri dhe muzika.

U largua në moshë të vogël nga Shqipëria: Njihuni me

Për të mësuar më shumë për Anën dhe gjithë eksperiencën e saj të bukur, por edhe me vështirësi, mund të klikoni më poshtë për të dëgjuar gjithë intervistën:

Horoskop