Bricjapi 8 Janar 2019

Mujor TETOR

Bricjapi

Mirë se erdhët në tetor! “Luaj fort dhe puno fort” është motoja për shumë të lindur të kësaj shenje. Muajin e kaluar jeni lidhur ngushtë emocionalisht me personat që ju rrinë afër. Mërkuri nuk është më në prapavijë që prej datës 2, ndaj dhe do të ndiheni si të rilindur. Yjet ju kanë nxitur që muajt e fundit të tregoheni më egoistë, të përqendroheni te vetja, të kanalizoni energjitë te pasionet dhe projektet profesionale që ju dhurojnë kënaqësi. Përse? Sa më të lumtur të jeni, aq më të përmbushur ndiheni. Bricjapët shpesh herë janë kritikë edhe në situata të papërshtatshme, ndaj në një marrëdhënie përqendrohuni te ëndrrat që keni, jo se çfarë bën gabim partneri. Fundjavën e datës 8 kalojeni me miqtë tuaj të dashur. Nuk keni pse të shkoni në klube për të festuar arritjet tuaja. Një darkë e qetë duke parë filma mund të jetë nata e përsosur. Saturni, planeti juaj sundues përfundon prapavijën më datë 22 tetor. Ekuilibri do të jetë thelbi këtë muaj, pasi duhet të kuptoni se të gjithë kanë nevoja të ndryshme. Do ta gjeni veten duke kërkuar punë me orar më fleksibël. Jeni një shenjë ambicioze, që priret të punojë shumë. Shumë mirë që angazhoheni kaq shumë, por kujdes se po dëmtoni jetën personale. Mes të gjitha shenjave që duhet të bëjnë kujdes më datë 25 tetor, është edhe juaja, pasi hëna e re dhe eklipsi diellor do të sjellë paranojë, ankth dhe debate. Gjatë fundit të muajit do të ndiheni disi letargjik.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor