Kuzhina

29 Maj 2023, 18:16 Kuzhina

Patate me kofsha pule dhe shafran

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût Përbërësit: patate të vogla, kofsha pule, ullinj, trumzë, hudh&eu...

25 Maj 2023, 16:13 Kuzhina

Tavë dheu me mish viçi

Kjo recetë u përgatit nga Gatuaj_me_Inën Nëse ju ka ngelur pak mish viçi në frigorifer dhe nuk dini ç'të sajoni p...

17 Maj 2023, 17:49 Kuzhina

Tavë orizi me qofte

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit Përbërësit për qoftet: 500 g mish i grirë, 1 kokërr qepë, 1 kok&eu...

15 Maj 2023, 19:20 Kuzhina

Lulelakër e skuqur me vezë

Kjo recetë u përgatit nga Unëgatuaj.com PËRBËRËSIT: 1 kokë lulelakër, 3 vezë, 100 g miell, 200 ml...

14 Maj 2023, 16:37 Kuzhina

Japrakë ose dollma me gjethe rrush

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût PËRBËRËSIT: 80-90 gjethe rrushi, 1 gotë çaji oriz, 1 tufë ...

4 Maj 2023, 17:40 Kuzhina

Supë krem me lulelakër dhe panna

Kjo recetë u përgatit nga Unëgatuaj.com Supa krem me lulelakër dhe pana është një pjatë tepër e shijshme dhe per...

26 Prill 2023, 18:25 Kuzhina

Patate e mbushur me proshutë

Mbushja më bazike që mund t’i bëni patates është me djathë dhe proshutë, sigurisht, bashkë me vetë tulin e ...

24 Prill 2023, 16:52 Kuzhina

Supë e shijshme me misër

Keni provuar ndonjëherë ta përdorni misrin në supë? Del fantastike, kremoze dhe me një shije tepër delikate. E kombinuar pa...

23 Prill 2023, 17:41 Kuzhina

Makarona me panna dhe karkaleca

Kjo recetë u përgatit nga Unë gatuaj Nëse dita juaj ka qenë e ngarkuar, por nuk doni të hiqni dorë nga ushqimi i mirë...

19 Prill 2023, 17:23 Kuzhina

Jahni me mish pule dhe patate

Kjo pjatë u përgatit nga recetat e Lisës Përbërësit: 4 racione mish pule, 1 kg patate, 2 karota, 1 spec i grir&e...

10 Prill 2023, 16:33 Kuzhina

Kimë me mish, vezë dhe presh

Kjo recetë u përgatit nga Kuzhina Zana Perberesit:400 gr mish vici800 gr koka preshi5 luge vaj ulliri1 luge gjelle oriz1 luge caji kripe200 gr pure...

7 Prill 2023, 17:21 Kuzhina

Eskallop viçi me limon

Përbërësit për 4 persona: 8 thela mish viçi ose 500 g, 50 g miell, 40 g gjalpë, 2 lugë vaj ulliri, kripë, piper...

6 Prill 2023, 16:44 Kuzhina

Qofte të mbushura turke

Përbërësit: 1 kg mish viçi i grirë, 1 lugë çaji kripë, 75 ml vaj, 1 qepë e madhe, ½ lugë...

1 Prill 2023, 16:32 Kuzhina

Tavë me domate dhe kunguj

Kjo recetë u përgatit nga Delicious.al Përbërësit për 4 persona: 1 lugë vaj ulliri,  1 qepë e madhe e prer&...

27 Mars 2023, 18:48 Kuzhina

Troftë me bajame

Kjo recetë u përgatit nga Delicious.al Kjo është një recetë që e kam marrë nga një libër kuzhine franceze, ...

25 Mars 2023, 18:39 Kuzhina

Musaka me lulelakër

Përbërësit: 1 kg lulelakër,  1 lugë gjelle miell, 1 kokërr vezë, kripë, piper i zi, arrë moskat, 100 g ...

23 Mars 2023, 16:55 Kuzhina

Presh i pjekur në qumësht

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 700-800g presh, 200 ml qumësht, 2 lugë e gjysmë me miell, 100 ml panna, 250 g djathë i ...

20 Mars 2023, 17:48 Kuzhina

Chiffon cake me kakao

Kjo recetë u përgatit nga Papare_thebeautyofsmallthings PËRBËRËSIT:  400 g vezë (të peshuara pa lëvozhgë), ...

16 Mars 2023, 17:49 Kuzhina

Supë krem me kërpudha

Kjo recetë u përgait nga Rozafa_cooking INGREDIENTËT: 2 kokrra qepë mesatare, 1 kg kërpudha, ½ ...

27 Shkurt 2023, 18:50 Kuzhina

Paçe me mish viçi

Kjo pjatë u përgatit nga Rozafa_cooking Ingredientët: 1 kg mish viçi, 2 lugë gjelle salcë domatesh, 1 lugë gjelle p...

26 Shkurt 2023, 17:20 Kuzhina

Tavë me kërpudha dhe kofsha pule

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cookingPËRBËRËSIT: 4-6 kofsha pule, 1 kg kërpudha, 2 kokrra qepë, 3 thelpinj hudhra, ...

24 Shkurt 2023, 14:12 Kuzhina

Byrek me spinaq dhe presh

PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 700 g miell, 2 lugë çaji sheqer, 1 lugë çaji kripë, 2&nb...

23 Shkurt 2023, 16:03 Kuzhina

Supë e thjeshtë me panxhar

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking PËRBËRËSIT: 4 – 5 panxharë mesatarë, 1 copë mish sipas dëshi...

22 Shkurt 2023, 14:00 Kuzhina

Pastiço me mish dhe beshamel

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking INGREDIENTËT: 1 pako makarona, 2 kokrra vezë, 500 g mish i grirë, ...

21 Shkurt 2023, 15:00 Kuzhina

Pispili me presh

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking PËRBËRËSIT: 8 presh (vetëm pjesa jeshile), 300 g miell misri, 200 g miell gruri, 1 fil...

20 Shkurt 2023, 16:25 Kuzhina

Supë me kërpudha dhe qumësht

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking PËRBËRËSIT: 250 g kërpudha, 1 kokërr qepë e madhe, 1 lugë gjelle g...

17 Shkurt 2023, 16:00 Kuzhina

Petë misri me presh dhe djathë

Nga Papare_thebeautyofsmallthings Receta është shumë e thjeshtë edhe me pak përbërës, sepse kur janë të duhurit ...

15 Shkurt 2023, 14:00 Kuzhina

Tavë me mëllenja dhe oriz

Kjo recetë u përgatit nga Kuzhina Zana PËRBËRËSIT: 12 mëllenja,1 gote uji oriz (220gr)4 gota uji me leng mellenje4-5 luge ...

13 Shkurt 2023, 17:22 Kuzhina

Byrek me domate dhe qepë

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa Cooking INGREDIENTËT: 600 g miell, 1 lugë çaji sheqer, 1 lugë çaji kripë, 2lug&e...

12 Shkurt 2023, 17:23 Kuzhina

Mish viçi me panna dhe kërpudha

Kjo recetë u përgatit nga Gatime Shqiptare PËRBËRËSIT: 200 g mish viçi, 100 g kërpudha, 1 lugë gjelle gjalp&eu...