Kuzhina

20 Shtator 2023, 14:52 Kuzhina

Pite e shpejtë me miell gruri

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût   Një recetë e shpejtë dhe shumë e shijshme që i përshtatet...

18 Shtator 2023, 18:48 Kuzhina

Mish viçi me kos

Kjo recetë u përgatit nga Arti i gatimit Nëse mendoni që kosi është përbërës kryesor vetëm në rec...

12 Shtator 2023, 16:55 Kuzhina

Supë e shijshme me peshk kocë

Kjo recetë u përgatit nga Neps.al Peshku kocë është fantastik për një supë, pasi ka shumë tul dhe na jep në...

8 Shtator 2023, 16:28 Kuzhina

Kukurec në furrë

Kjo recetë u përgatit nga AddasAll Me siguri disa prej jush sapo kanë parë foton e mësipërme apo kanë lexuar titullin, kan...

7 Shtator 2023, 16:50 Kuzhina

Makarona me karkaleca dhe asparagë

Makarona me karkaleca dhe asparagëDo ju tregoj dhe si tju lidhet salca shume mire si ne restorante ☺️Perberesit qe na duhen:Makarona lloji qe doni ju500 ...

5 Shtator 2023, 17:43 Kuzhina

Supë magjerica

Kjo recetë u përgatit nga Gastronomia shqiptare Përbërësit: 1 kg të brendshme, 2 feta limoni, 1-2 qepë të thata,...

26 Gusht 2023, 16:34 Kuzhina

Pastiço e shpejtë në tigan

Kjo recetë u përgatit nga Erida's Kitchen & Garden Nuk po i hyjmë fare diskutimit nëse pastiçoja është pjat&eum...

10 Gusht 2023, 16:56 Kuzhina

Qofte në furrë me krem kosi

PËRBËRËSIT: 600 g mish i grirë, 1 qepë, 1 vezë, 1 tufë majdanoz, 2 feta bukë, vaj për skuqje, kripë, pi...

31 Korrik 2023, 19:08 Kuzhina

Tavë me kërpudha dhe kofsha pule

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking Nuk keni bërë asgjë për darkë dhe s’keni asnjë ide se ç’t...

22 Korrik 2023, 19:18 Kuzhina

Tavë me bamje dhe mish

Kjo recetë u përgatit nga Kuzhina Zana Përbërësit: 1 kg bamje, 300 g mish, 2 kokrra qepë mesatare, 3 domate të freskë...

21 Korrik 2023, 10:20 Kuzhina

Kunguj të mbushur me karkaleca

Kjo recetë u mor nga Delish Për drekat dhe darkat në këto ditë të nxehta vere shpesh jemi në dilemë se çfar&eu...

19 Korrik 2023, 16:36 Kuzhina

Tagliatelle me karkaleca të freskët

Kjo pjatë u përgatit nga Erida's kitchen Duke qenë se është kaq vapë mendja na shkon vetëm te deti dhe sigurisht që n...

10 Korrik 2023, 20:19 Kuzhina

Supë peshku për të lëpirë gishtat

Kjo recetë u përgatit nga Si_shijonBouillabaisse është një lloj supe peshku me origjinë nga Marseja. Por nuk është...

5 Korrik 2023, 16:30 Kuzhina

Gjellë verore me speca dhe domate

Kjo recetë u përgatit nga Sofra_ime Fërgesa me speca është pa diskutim një nga pjatat që nuk mungon kurrë në try...

3 Korrik 2023, 09:49 Kuzhina

Byrek vere me qepë dhe domate

Kjo recetë u përgatut nga Erida's Kitchen Kjo është një nga ato receta që përgatiten në çdo kohë, po...

21 Qershor 2023, 17:43 Kuzhina

Pulë në tavë me petë

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit Pula në tavë me petë është një recetë e vjetër dhe shumë e p&...

19 Qershor 2023, 16:17 Kuzhina

Krostatë e shpejtë me qershi

Qershitë janë në ditët më të mira të sezonit, prandaj, shfrytëzojini për të përgatitur me to ëmb&e...

17 Qershor 2023, 18:56 Kuzhina

Peshk me domate në tigan

Kjo pjatë u përgatit nga Arti i gatimit Për këtë recetë mund të përdoren shumë lloje peshku me mish të bard...

16 Qershor 2023, 17:09 Kuzhina

Tavë kosi me pulë

Kjo recetë u përgatit nga Erida's kitchen E di që tava e kosit bëhet me mish qengji ose dashi, por nëse keni një pulë t&eu...

29 Maj 2023, 18:16 Kuzhina

Patate me kofsha pule dhe shafran

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût Përbërësit: patate të vogla, kofsha pule, ullinj, trumzë, hudh&eu...

25 Maj 2023, 16:13 Kuzhina

Tavë dheu me mish viçi

Kjo recetë u përgatit nga Gatuaj_me_Inën Nëse ju ka ngelur pak mish viçi në frigorifer dhe nuk dini ç'të sajoni p...

17 Maj 2023, 17:49 Kuzhina

Tavë orizi me qofte

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit Përbërësit për qoftet: 500 g mish i grirë, 1 kokërr qepë, 1 kok&eu...

15 Maj 2023, 19:20 Kuzhina

Lulelakër e skuqur me vezë

Kjo recetë u përgatit nga Unëgatuaj.com PËRBËRËSIT: 1 kokë lulelakër, 3 vezë, 100 g miell, 200 ml...

14 Maj 2023, 16:37 Kuzhina

Japrakë ose dollma me gjethe rrush

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût PËRBËRËSIT: 80-90 gjethe rrushi, 1 gotë çaji oriz, 1 tufë ...