Astroliving / 9 Korrik 2024, 22:58

Këto tre shenja horoskopi do ta kenë shumë të vështirë pjesën tjetër të korrikut

Këto tre shenja horoskopi do ta kenë shumë të

Virgjëresha- Ju keni të bëni me Saturnin në kundërshtim me shenjën tuaj, gjë që shkakton konflikt në marrëdhënie, veçanërisht me Hënën e Plotë në Bricjap duke sjellë në dritë çështjet e marrëdhënieve që Saturni ju ka shtyrë t’i kuptoni që më parë. Megjithatë, pjesa e parë e muajit ka astrologji për t’ju ndihmuar të kapërceni sfidat, me Diellin në Gaforre që ende sjell shumë emocione në jetën tuaj të përditshme dhe njerëzit që vlerësoni t’ju mbështesin. Marsi te Binjakët mund të sjellë energji sfiduese në shtëpinë tuaj të karrierës, por gjithsesi do t’ju motivojë të punoni shumë.Kur sundimtari juaj, Mërkuri, të hyjë në shenjën tuaj në datën 25, do të ndiheni shumë më tepër në elementin tuaj dhe do të jeni gati për të marrë përsëri stafetën dhe për të ecur përpara.

Shigjetari
Edhe pse gjërat mund t’ju duken shumë serioze dhe tronditëse, ju e kuptoni që për të dalë nga errësira, do t’ju duhet armatura juaj e re.Gjërat bëhen më të qarta pasi Venusi hyn në Luan më 11 dhe Dielli më 22 Korrik. Të dy kalimet do t’ju lejojnë të ndiheni në elementin tuaj dhe të rindezni atë ndjenjë besimi. Prisni të bëni prerje në të menduarit tuaj sapo Marsi të hyjë në Binjakët në datën 20, ndërsa hyrja e Mërkurit në Virgjëreshën në datën 25 do t’ju ndihmojë të ndiheni rehat duke ëndërruar përsëri.

Peshqit
Edhe pse Dielli do të trikojë shenjën tuaj për pjesën e parë të muajit, pjesa e dytë do të jetë një mësim për menaxhimin e kohës dhe për të parë nëse i keni zbatuar mësimet e Saturnit. Tani jeni më të vetëdijshëm për ekuilibrin që duhet të sillni kur bëhet fjalë për t’i dhënë energjinë tuaj të tjerëve. Ju mund të jeni shumë të etur për të ndihmuar ata që ju rrethojnë, por mund të pyesni veten nëse energjia është e ndërsjellë. Sapo Venusi të hyjë në Luan në datën 11, më shumë nga këto çështje do të jenë në mendjen tuaj, megjithëse mund të përqendroheni edhe në psikikën tuaj. Sundimtari juaj, Jupiteri, është në shenjën e Binjakëve, duke ju kujtuar të gjeni kohë për veten dhe t’i jepni përparësi shtëpisë dhe kujdesit për veten nëse ndiheni të rraskapitur.

Horoskop