Personazh / 21 Korrik 2023, 14:39

Brikena Prifti nuk del kurrë nga shtëpia pa futur në çantë këtë aksesor, ka një arsye pse s'bën dot pa të

Brikena Prifti nuk del kurrë nga shtëpia pa futur në

Brikena Prifti, një nga figurat më të pastra të ekranit, nisi këtë sezon televiziv një rrugëtim të ri, duke lënë bazat e gazetarisë, lajmet, për t’iu përkushtuar një përvoje të re, në një ekran të ri, për të sfiduar veten e për t’u bërë pjesë e pasditeve tona. Nëse më parë brunen flokëgjatë e me konstrukt prej modeleje shtatlartë, ishim mësuar ta shihnim në një studio të vogël ku transmetonte lajmet dhe ngjarjet më të rëndësishme të ditës, sot Brikenën e shohim të pozicionuar në një studio më të madhe, duke trajtuar të ftuar e tema nga më të larmishmet, ku koha kalon pa u ndier.

Megjithatët sot e shkëputëm nga “Vizioni i pasdites” dhe e bëmë pjesë të rubrikës  “Në çantën time”.  Doni të dini se ç’mban me vete një gazetare? Po e nisim nga telefoni, i cili tanimë është bërë pjesë e pandashme e përditshmërië të të gjithëvë ne, ndonëse ajo preferon  më së shumti ta mbajë në dorë.  “Nëse nuk është karikuesi brenda në çantë, nuk është çanta ime”-thotë Brikena, ndaj këtë aksesor e ka të domosdoshëm. I pëlqen të ushqehet shëndëtshëm ndaj në çantën e saj ka gjithmonë vend për një mollë jeshile ose kivi për të shuar urinë e momentit.

Mirëpo në çantën e Brikenës gjen dy anët e medaljes, pasi pavarësisht formës së mirë,  i lejon vetes edhe një çokollatë në rast se ndihet pa energji. Edhe pse shumicën e kohës është “ujë dhe sapun”, si të gjitha gocat edhe asaj i duhet të kujdeset për pamjen e jashtme ndaj disa gjëra makeup-i i duhen me vete. Moderatorja simpatike ka treguar gjithmonë se ka një lidhje speciale me familjen dhe këtë e tregoi edhe sot. Edhe pse është vjetëruar, Brikena ka një mbajtëse çelësash dhuratë nga i vëllai që është shumë e shtrenjtë për të.

Për më tepër hidhini një sy videos së mëposhtme:

brikena prifti ne çanten time

Horoskop