Shigjetari 8 Janar 2019

Mujor GUSHT

Shigjetari

Përgatituni për ulje-ngritje dhe shqetësime, Shigjetar! Në fund të fundit, horoskopi juaj i gushtit thotë se mund të ndiheni tepër të çorganizuar në fillim të muajit. Madje, mund të ndiheni të lodhur dhe më të zhgënjyer se zakonisht. Fajin e ka Marsi që bashkohet me Uranin e paparashikueshëm më 1 gusht, gjë që mund t'ju detyrojë të ndryshoni të gjithë rutinën tuaj dhe të filloni nga e para. Megjithatë, ndryshimi nuk është gjithmonë diçka e keqe. Në fakt, teksa Venusi bie në kundërshti me Plutonin më 8 gusht, ju mund ta gjeni veten të përfshirë në një luftë për pushtet gjatë fillimit të muajit. Nëse ndieni nevojën për të fituar kontrollin mbi një situatë ose dikush tjetër po përpiqet të fitojë kontrollin mbi ju,  përpiquni të kuptoni se nuk do të ketë fitues në këtë mes. Mos e lejoni veten të uleni në nivelin e tyre! Pas 11 gushtit do të kuptoni se s’ia vlen të torturoni veten për gjëra të vogla. Ekziston një botë e tërë e mbushur me mundësi. Kur hëna e plotë të ndodhë në Ujor, do të bëni një bisedë me rëndësi. Është koha të thoni të vërtetën tuaj dhe të lejoni që fjalët tuaja të pasqyrojnë qëllimet. Në fakt, mund të përballeni me thashetheme që do t’ju habisin. Mos harroni se përgjegjësitë tuaja janë gjithnjë e më të mëdha. Jupiteri ju sjell fat në fushën e ndjenjave dhe pasionit  duke ju frymëzuar të përqafoni dashurinë që meritoni. Admiruesit ju rrethojnë dhe ju vlerësojnë, ndaj mbështetuni te vëmendja që po merrni! Në ambientin e punës mos i lejoni të tjerët t’ju trajtojnë si një thes boksi. Ju jeni një Shigjetar i guximshëm dhe i fortë, këtë mos e harroni kurrë. Nëse jeni të rrethuar nga lakmitarë që synojnë të sabotojnë suksesin tuaj, është koha t'i lini pas krahëve.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor